Met de tieners naar het klooster

By 3 juli 2019Nieuwsbericht

Op een mooie zondagochtend in juni zijn we met 9 van onze tieners op de fiets gestapt richting klooster Casella in Hilversum. En dat was een bijzondere ervaring. Zuster Marie Madeleine groette ons hartelijk bij de ingang. Nadat we eerst in de tuin het stilte-labyrint hadden gelopen, begon de viering in de kapel. We zaten in een kring; drie zusters, enkele gasten en onze groep. Ieder van onze groep mocht een onderdeel doen in de viering, die over ‘reizen’ ging, Er was geen orgel, maar de jongste zuster zong de liederen voor. Hand in hand hebben we het Onze Vader gebeden. Daarna werden we uitgenodigd voor koffie en thee met een koekje op het buitenterras van het klooster. Daar vertelden de zusters over het kloosterleven en dat ze vooral jonge gasten ontvangen die al vaak belangrijke keuzes moeten maken. We werden ook rondgeleid in het gastenverblijf – een mooie opgeknapte oude boerderij. De vroegere hooiberg was nu het stiltecentrum. Daar hebben onze tieners veel vragen aan de jongste zuster gesteld, vooral over haar keus om in het klooster te leven. Daarvan hebben we veel geleerd en met een mooie ervaring rijker zijn we weer teruggefietst naar Bussum.

Inge

Author Inge

More posts by Inge

Leave a Reply